Často kladené dotazy

Jakým způsobem je možné odeslat poptávku?

Poptávku lze odeslat prostřednictvím poptávkového formuláře na našich webových stránkách. Stačí uvést produkt, o který máte zájem a jeho specifikaci, způsob komunikace a my se vám ozveme s konkrétní nabídkou ušitou přímo pro vás. V poptávce je možno uvést více produktů nebo jeden produkt ve více možných poptávaných variantách.

Jakým způsobem probíhá komunikace?

Komunikace s vámi probíhá prostřednictvím e-mailu nebo telefonu v závislosti na vašich preferencích. Tímto způsobem budeme s vámi komunikovat od prvotní poptávky až po realizaci zakázky a doručení zásilky.

Co to znamená „On-line prezentace“?

Online prezentace je určená především pro fotografy, kteří nabízejí svůj kalendář k veřejnému prodeji. Konkrétně se jedná o webovou stránku, kde jsou prezentovány autorovy fotografie. Buď sestavené do předem připraveného kalendáře nebo ve variantě, kdy z nich lze poskládat jedinečný kalendář a rovnou jej objednat.

Kdo vytváří konečná tisková data?

Tisková data si vytváříte sami ve svém grafickém programu nebo můžete využít naší služby, kdy za příplatek z vámi zaslaných fotografií tisková data připravíme. V tomto případě je zde možnost jedné korektury (tzn. na základě vašich připomínek tisková data jedenkrát upravíme).

Jak doručit tisková data?

Tisková data potřebná k realizaci vaší zakázky můžete poslat přes úschovnu. Stačí nám zaslat odkaz na e-mail a my si vaše data stáhneme.

Jaké tiskové technologie využíváme?

Zakázky v menším objemu standardně tiskneme technologií digitální ofset. Pokud se jedná o větší objem, nabízíme technologii Hi-Fi tisk® (ofset), která umožňuje tisknout fotografie v mimořádné kvalitě s prokreslenějšími detaily a výrazně živějšími barvami.

Co je to „formát fotografie“ a proč ho musím dodržet?

Formát fotografie je velikost fotografie v centimetrech, např. u některých typů šablon pro kalendáře uvádíme doporučený formát 35 × 23 cm. Pokud tento formát dodržíte a upravíte si podle něho fotografii ve svém grafickém programu, nedojde k žádnému ořezu fotografie. Naopak, pokud bude menší, fotografie se na daný formát automaticky roztáhne.

Ořez a vazba fotoproduktů

Formát tiskoviny, kterou jste si zvolili, je bez finálního ořezu. Počítejte tedy s tím, že vaše fotografie, které jste se rozhodli mít přes celou stranu, budou po obvodu ořezány (u kalendáře o 2 mm). Upozorňujeme, že lepená i kroužková vazba bude zasahovat do celostránkových fotografií a grafiky a proto je nedoporučujeme umisťovat příliš do vazby.

Jak uplatnit slevový kód?

Slevový kód nám sdělte v e-mailu spolu se specifikací objednávky. Sleva vám bude odečtena z celkové ceny vaší objednávky.

Jak je nakládáno s mými osobními údaji?

Při nakládání s osobními údaji dodržujeme nařízení EU 2016/679 GDPR. Pokud výslovně neudělíte souhlas se zpracováním vašich dat pro marketingové účely, bude jejich evidence probíhat pouze pro účely realizované zakázky (tzn. při zpracování účetní a fakturační evidence a dokladů).

Jak dlouho trvá výroba a doručení objednávky?

Technologie kvalitní výroby fotoproduktů vyžaduje 3-10 pracovních dnů v závislosti na objednaném produktu. Většinu zakázek odesíláme do 5 pracovních dnů, ale u náročnějších zpracování, jako např. u kalendářů s povrchovým zušlechtěním, vyžaduje technologický postup 7-10 pracovních dnů. Hotovou zakázku předáme přepravci, který ji doručuje zpravidla do 2 pracovních dnů.

Jakým způsobem je možné provést platbu?

Platba zakázky je možná pouze bankovním převodem. Podklady pro platbu naleznete na faktuře, kterou obdržíte spolu se zakázkou, případně vám bude zaslána na e-mail.

Jak dlouho trvá převod platby?

Po Vašem úspěšném provedení úhrady se platba připíše na náš účet v rozmezí 2-3 dnů v závislosti na bankovní společnosti, u níž je účet veden.

Jaký dopravce doručuje zásilky?

Pro doručování zásilek využíváme dopravce DPD. Po domluvě však můžeme využít i jiný způsob, např. Českou poštu.

Jak mohu sledovat proces doručení mé zásilky?

Na vyžádání můžete sledovat cestu svojí zásilky v on-line systému DPD. Číslo své zásilky naleznete v e-mailu, který Vám zašleme po předání dopravci. Pro přímý přechod na on-line systém DPD klikněte zde.